تصویر سید احمد داداش‌نژاد بنیانگذار مدرس‌یار

سید احمد داداش‌نژاد

بنیانگذار مدرس‌یار

 

من سید احمد داداش‌نژاد بنیانگذار مدرس‌یار هستم. با تجربه چندساله در صنعت آموزش، انجام پروژه‌های آموزشی و البته با یادگیری همیشگی از به روزترین منابع، دغدغه‌های شما مدرس‌ها برای راه‌اندازی و رشد کسب‌وکار آموزشی رو شناسایی کردم و ازشون کاملا آگاهی دارم.

من و تیمم در مدرس‌یار، با ارائه آموزش‌های کاربردی به شما مدرس‌‌ها کمک می‌کنیم با اثرگذاری و درآمد بیشتر، کسب‌وکار آموزشی رو‌به‌رشد و ماندگاری داشته باشید. با عشق به یادگیری و یاد دادن، در حوزه‌های مورد نیاز صنعت آموزش مطالعه و تحقیق می‌کنم، آزمایش و تجربه می‌کنم و نتیجه‌اش رو به شما میگم.

خلاصه معرفی من و مدرس‌یار همین چند خط بود اما برای شمایی که علاقه دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید و بدونید که چرا و چطور می‌تونم به شما کمک کنم و همچنین داستان زندگیم رو در ادامه توضیح دادم.

سابقه مسئولیت‌ها و فعالیت‌ها

 • مدیر و بنیانگذار مجموعه مدرس‌یار از شهریور ماه 1402 تاکنون
 • مدیر و بنیانگذار مجموعه آموزشی داداش‌نژاد از آذر 1399 الی مرداد 1402
 • از موسسین و مدیریت مجموعه آموزشی بازی‌‌ساز‌باش از فروردین ۱۳۹۸ الی آذر ۱۳۹۹ 
 • از موسسین و مدیریت استودیو بازی‌سازی مینیاتور از سال ۱۳۹۷ الی ۱۳۹۸ 
 • از موسسین و مدیریت استودیو بازی‌سازی بومرنگ از سال ۱۳۹۴ الی ۱۳۹۸ 
 • مدیریت پروژه‌های ساختمانی از سال ۱۳۹۴ الی ۱۳۹۶ 
 • موسس و مدیریت تیم در زمینه راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری از سال ۱۳۸۶ الی ۱۳۹۱ 
 • آموزش، مشاوره و ارائه خدمات در زمینه راه‌اندازی و رشد کسب‌وکار آموزشی از آذر ۱۳۹۹ تاکنون به بیش از 80 مدرس
 • مدیریت تولید بازی Fatherhood از بهار ۱۳۹۹ الی آذر ۱۳۹۹
 • مدیریت تولید بازی Shadow Seeker از تابستان ۱۳۹۵ تا زمستان ۱۳۹۸، که مورد توجه جشنواره‌هایی همچون Ludicious سوییس قرار گرفته است.
 • مدیریت پروژه ساخت محتوای واقعیت افزوده برای شرکت بازرگانی و خدمات کودک مهتاب در سال ۱۳۹۶
 • مدیریت پروژه بازی “لب خوانی” عرضه شده در مارکت های دیجیتال کافه بازار و مایکت در سال ۱۳۹۵
 • مدیریت پروژه واقعیت افزوده “نرم افزار واقعیت افزوده مهتاب”
 • منتخب بخش بازی‌های مستقل نمایشگاه Tokyo Game Show 2018 کشور ژاپن با حمایت شرکت سونی و نینتندو برای بازی Shadow Seeker
 • منتخب جشنواره Ludicious Zürich Game Festival 2018 کشور سوییس برای بازی Shadow Seeker
 • شرکت در مسابقه HoloLens مایکروسافت در سال ۲۰۱۷
 • شرکت در رویداد Tehran Game Convection 2017
 • شرکت در رویداد بازی‌سازی لول آپ (بازی CuCenter که جزو ۲۵ بازی برتر معرفی شده بود) در سال ۱۳۹۵
 • دانشجوی رشته کارشناسی روانشناسی
 • فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی ارشد مهندسی نرم‌افزار در سال ۱۳۹۰
 • فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی مهندسی نرم‌افزار در سال ۱۳۸۸

با توجه به نقش و مسئولیتم در کار، یادگیری جهت بهبود فردی و رشد کسب‌وکار بخش قابل توجهی از زندگی من رو شامل میشه. به همین دلیل همیشه برای رشد و یادگیری زمان و هزینه‌ام رو سرمایه‌گذاری می‌کنم. گاهی اوقات فقط به خاطر یک سرفصل یا حرف جدید، در دوره‌ای مشابه از دو یا چند مدرس شرکت کردم تا هم برای خودم ابهامی باقی نمونه هم برای انتقال مطلب به شما در آموزش‌ها و مشاوره‌ها و همچنین انجام پروژه‌ها، تسلط کامل به موارد داشته باشم.

در کنار مطالعه و یادگیری همیشگی و روزانه، در بسیاری از کارگاه‌ها، وبینارها و دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت حضوری و غیرحضوری در زمینه‌های متفاوت شرکت کردم. بی‌هیچ تعصب و غروری اگر متوجه بشم که دوره‌ای برام مفید هست، حتما در اون دوره آموزشی شرکت می‌کنم.

پیش‌تر مخصوصا وقتی هنوز تیم‌سازی نکرده بودم، هزمان با انجام کار، تقریبا تمامی مواردی که مورد نیاز یک کسب‌وکار هست رو یاد گرفتم. این موارد شامل مطالب مختلفی مثل بهبود فردی، دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، نویسندگی، تولید محتوا و در ادامه مباحثی مثل رشد کسب‌وکار، فروش، مدیریت، رهبری و بیزینس‌کوچینگ میشه. البته روند آموزش دیدن هنوز هم ادامه داره و متوقف نشده. نباید خودمون رو از روند تفکر و آگاهی به هیچ دلیلی دور کنیم.

من که هستم؟

من سید احمد داداش نژاد متولد شهر بابلسر در روز ۱۴ شهریور سال ۱۳۶۶ هستم. نقش‌های مختلفی در زندگی دارم که مهمترین اون‌ها فرزند، همسر، پدر و البته کارآفرین بودن هست. 

اولین علاقه جدی من که یادم میاد به کتاب و مطالعه بود. از همون اول که خوندن رو یاد گرفتم به مطالعه زیاد کتاب‌ها مشغول شدم و بیشتر وقت‌ها هم کتاب‌های بزرگتر از سن و سال خودم رو می‌خوندم چون اون زمان مثل الان کتاب کودک و نوجوان به وفور پیدا نمی‌شد. همون زمان بازی کردن با کامپیوتر رو هم شروع کردم. با بازی کردن بازی‌ها، ذهنم درگیر این موضوع شد که چطور این بازی‌ها رو می‌سازند. اما در اون زمان مثل الان منابع برای یادگیری نبود و اینترنت هم مثل امروزه پرسرعت و در دسترس همگان نبود. کارهایی در دوران نوجوانی برای یادگیری بازی‌سازی انجام دادم که بیشتر جنبه دست‌گرمی و آزمون و خطا داشت.

این شد که در سال ۱۳۸۴ با عشق به بازی‌‎سازی وارد رشته نرم‌افزار شدم چون مرتبط‌ترین رشته به بازی در ایران بود و در اون زمان هم آموزش بازی‌سازی مثل امروزه در ایران وجود نداشت. شرکت‌هایی که در اون زمان مثل شرکت فن‌افزار شروع به بازی‌سازی کردند ناشناس بودند و نتیجه کارشون تازه در سال بعد یا چند سال بعد منتشر شد. این طور شد که فعالیت خودم رو از سال ۱۳۸۴ و با کار در زمینه شبکه‌های کامپیوتری برای یک شرکت شروع کردم. در همون سال در دانشگاه و در رشته مهندسی نرم‌افزار قبول شدم و شروع به تحصیل در این مقطع کردم.

به مرور زمان به کارآفرینی علاقه پیدا کردم و به صورت مستقل و با تشکیل تیمی در سال ۱۳۸۶ کار شبکه رو ادامه دادم. در همین حین برای کمک به کسب‌وکار پدرم که مهندس عمران هست، مدیریت کارگاه‌های ساختمانی رو هم تجربه کردم. به مرور متوجه شدم که آگاهی از اصول مدیریت، رهبری، بازاریابی و فروش در به سرانجام رسیدن کارها و موفقیت نقشی مهم و اساسی داره و به همین خاطر در ادامه برای یادگیری این موارد زمان و هزینه قابل توجهی صرف کردم.

در سال ۱۳۸۸ با پایان مقطع کارشناسی نرم‌افزار وارد مقطع کارشناسی ارشد نرم‌افزار شدم اما کماکان فعالیت‌های بیرون از دانشگاه بیشتر وقت من رو پر می‌کرد چرا که در دانشگاه چیز خاصی به دست نمی‌آوردم. البته دانشگاه یک مزیت بسیار بزرگ داشت و اون هم یادگیری معاشرت، شبکه‌سازی و ارتباط گرفتن با مدرسین و دانشجویان بود.

در سال ۱۳۸۹ و بعد از کارهای روزانه برای یادگیری بازی‌سازی وقت گذاشتم. برای یادگیری بیشتر و البته برای شبکه‌‎سازی و آشنایی با کسانی که مثل خودم به بازی‌سازی علاقه‌مند بودند در سال ۱۳۹۰ و با شروع فعالیت انستیتوی ملی بازی‌سازی در دوره‌های آموزشی با گرایش فنی (برنامه‌نویسی) شرکت کردم. در سال ۱۳۹۱ با چند نفر از دوستانی که در انستیتو آشنا شدم تیمی تشکیل دادیم. با برندهای بومرنگ و مینیاتور چند سالی در زمینه بازی‌سازی فعالیت کردیم.

از فروردین سال ۱۳۹۸ به صورت غیررسمی و از شهریور سال ۱۳۹۸ به صورت رسمی فعالیت‌مون رو با نام بازی‌سازباش ادامه دادیم و در کنار ساخت بازی وارد فضای آموزش بازی‌سازی هم شدیم. چرا که دوست داشتیم تعداد بازی‌سازها بیشتر بشه و کسانی که تازه شروع به کار می‌کنند با استفاده از تجربه ما و دیگر بازی‌سازها، سریع‌تر و با آزمون و خطای کمتری به اهدافشون دست پیدا کنند.

البته همیشه و در هر حوزه‌ای که بودم به خاطر علاقه‌مندی به اثرگذاری بیشتر، با یادگیری مهارت‌ها و تخصص‌های مرتبط و حتی غیرمرتبط سعی کردم چه برای اعضای تیم چه برای دیگران آموزش‌های کاربردی و نتیجه‌بخش ارائه بدم. به همین علت  زمانی که در حوزه شبکه‌های کامپیوتری، بازی‌سازی و دیجیتال مارکتینگ فعال بودم هم بخش قابل توجهی از زمان و انرژیم صرف آموزش دیدن و آموزش دادن می‌شد.

چطور شد که الان اینجا هستم؟

این بخش از زندگی من که می‌خوام تعریف کنم به عنوان نقطه عطفی هست که باعث شد دیدم به زندگی و خودم تغییر کنه؛ چرا که اتفاقاََ همین دوران سخت موجب شد قوی‌تر بشم و متوجه بشم یادگیری و آموختن و در واقع رشد از میان درد، برای غلبه بر چالش‌ها و رسیدن به موفقیت یک امر واجب و همیشگی هست.

در پاییز سال ۱۳۹۶ درگیر بیماری سختی شدم که تا بهار 1400 روند درمانش طول کشید. البته هنوز هم با عواقب بیماری در حال دست و پنجه نرم کردن هستم. به خاطر این بیماری بیش از پیش متوجه شدم که باید روی مهارت‌های نرم و بهبود فردی چه برای کمک به خودم، چه برای کمک به خانواده و چه برای کمک به کسب‌و‌کارم وقت بگذارم و اگر نبود این تشنگی برای یادگیری و آگاهی، چه بسا در طوفان بیماری و عوارض ناشی از اون غرق می‌شدم.

اگر دوران بیماری برای خیلی‌ها بی‌ثمر هست برای من بسیار بابرکت بود چرا که با توجه به محدودیت‌های ناشی از بیماری به استراحت اجباری و در نهایت خانه‌نشینی روی آوردم و حتی با وجود درد و رنج ناشی از بیماری، در بیشتر اوقات وقت آزاد بیشتری نسبت به قبل داشتم. در این دوران وقت خودم رو صرف یادگیری مواردی چون زمینه‌های مختلف بهبود فردی، راه‌اندازی و رشد کسب‌وکار، مدیریت، رهبری، تولید محتوا، بازاریابی، تبلیغات، بازاریابی محتوایی، فروش، کوچینگ، مدرس شدن و طراحی دوره‌های آموزشی کردم.

اگر هم به صورت مقطعی ناامید شدم به خودم اجازه ندادم ادامه‌دار باشه و دوباره فعالیتم رو از سر گرفتم. در این سال‌ها آنچنان تحت تاثیر بیماری بودم که حتی زمانی که در زمینه بازی‌سازی فعالیت داشتم، به عنوان یکی از موسسین و اعضای تیم، نمی‌تونستم در جشنواره‌های داخلی و خارجی که بازی‌هامون توسط اون‌ها انتخاب می‌شد و شرکت می‌کردیم حضور داشته باشم و همه کارها رو به صورت دورکاری مدیریت می‌کردم. البته طبیعی هست که در این راه قدردان خیلی‌ها از جمله اعضای دوست‌داشتنی خانواده و دوستانم هستم که با من همراهی کردند و اگر نبود همراهی این عزیزان، پیمودن این مسیر سخت‌تر و طاقت‌فرساتر می‌شد.

در این چند سال با رفتن دوستان قبلی و اومدن دوستان جدید و در ادامه تغییر حوزه کاری، تجربه‌های مختلفی در قالب تیم‌ها و پروژه‌های متفاوتی داشتم. نقش من هم در این مدت، بیشتر از هر چیز نقش مدیریتی و راهبری در کسب‌وکار بود. گرچه زمانی که مالک کسب‌وکار نوپایی هستیم، چه قبل از تیم‌سازی چه در حین تیم‌سازی باید آمادگی و پذیرش انجام کارهای مختلف رو برای کمک به مجموعه و تیم داشته باشیم.

خیلی از مواردی که یاد گرفتم رو بلافاصله در کسب‌وکار خودم هر چند ناقص پیاده کردم و سعی کردم از کامل‌گرایی فاصله بگیرم. مثلا برای یادگیری اصول کسب‌و‌کار اینترنتی از جمله راه‌اندازی سایت وقت گذاشتم و سایت‌ کسب‌وکارم رو خودم طراحی و راه‌اندازی کردم. این طرز فکر از روحیه کارآفرینی و مستقل بودن میاد.

اگر می‌خواین کسب‌و‌کار خودتون رو داشته باشید نیاز دارید بیش از پیش در زمینه‌های بهبود فردی و افزایش مهارت‌های خودتون کار کنید، چرا که هر روز با چالش‌های جدیدی مواجه میشین که در زمان کار برای دیگران شاید فقط با بخشی از این مسائل اون هم فقط به عنوان ناظر نه به عنوان کسی که مسئولیت داره سر و کار دارین.

کسب‌وکار هر شخص به اندازه خود اون شخص رشد می‌کنه و اگر می‌خواین کسب‌وکار خوب و پررونقی داشته باشید باید حتماََ پیش از رشد کسب‌وکار به فکر بهبود فردی خودتون باشید. مادامی که این دو متناسب با هم رشد کنند و براشون وقت بگذارید مطمئنا شما اون فردی خواهید بود که برای چالش‌ها آمادگی و پاسخ خواهید داشت. با توجه به اهمیت این موضوع و تجربه‌هایی که دارم اتفاقاََ آموزش‌های من هم با این دید طراحی شدند. در واقع برای رسیدن به مقصد باید توأمان روی ذهنیت، مهارت و فعالیت کار کنیم.

در دنیای امروزه با این حجم از تغییرات و دگرگونی‌ها، بیش از هر زمان دیگری باید به فکر ارتقای مهارت‌های خود و به روز بودن باشیم و این توانایی تغییر کردن از نون شب هم واجب‌تر هست!

اگر مهارت‌ها و اطلاعات قدیمی‌مون رو از دور خارج و با مهارت‌ها و اطلاعات جدید جایگزین نکنیم، این خودمون هستیم که از دور خارج می‌شیم و توسط رئیس، مخاطبین یا بازار جایگزین خواهیم شد.

چرا و چطور می‌تونم به شما کمک کنم؟

همون‌طور که توضیح دادم برای ارتقای مهارت‌ها، بهبود فردی و رشد کسب‌وکار در زمینه‌های مختلف آموختم، می‌آموزم و همیشه خواهم آموخت و این تشنگی برای کسب معرفت و دانش همیشه برقرار هست. امیدوارم شما هم برای یادگیری خودتون در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید. اگر روی ارتقای مهارت‌های خودتون سرمایه‌گذاری کنید از هر طوفانی هر چقدر هم که سهمگین باشه بیرون خواهید اومد.

اگر بخوام فقط به دوره‌ها و منابع آموزشی اشاره کنم می‌تونم بگم که در زمینه‌های مختلف در دوره‌های آموزشی شرکت کردم، زمان زیادی رو صرف کردم و مبلغ زیادی رو سرمایه‌گذاری کردم چرا که اعتقاد دارم پرداخت مبلغ برای دوره آموزشی هزینه نیست و سرمایه‌گذاری هست. البته که بسیاری از دوره‌ها و منابع اون‌طور که به نظر می‌رسید نبودند و بهره زیادی ازشون نبردم و در عمل کاربرد نداشتند. پس هم از نظر صرفه‌جویی زمانی هم از نظر صرفه‌جویی مالی به شما کمک می‌کنم و موارد اصلی و کاربردی رو به شما انتقال میدم که در دنیای واقعی قابل پیاده‌سازی هستند. فقط در چهار سال بین سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ بالغ بر 5000 ساعت صرف یادگیری مطالب رایگان و غیر رایگان کردم. همچنین مبلغی معادل چند ده هزار دلار در این مدت در حوزه‌های بهبود فردی و رشد کسب‌وکار برای تهیه منابع و دوره‌ها سرمایه‌گذاری کردم و این روند هنوز هم ادامه داره تا مطمئن باشم در مسیر کمک به شما مدیران و کارآفرین‌ها، هر روز اثرگذارتر از دیروز هستم.

به مرور بیش از پیش به اهمیت دیجیتال مارکتینگ و در ادامه تولید محتوا و بازاریابی محتوایی مخصوصا در فضای اینترنت پی بردم و به همین علت تمرکزم رو روی این حوزه قرار دادم. به مباحث دیجیتال مارکتینگ هم بیشتر با عینک تولید محتوا و بازاریابی محتوایی نگاه می‌کنم. تولید محتوا باعث میشه بهتر دیده بشیم اما فروش ما رو تضمین نمی‌کنه و بازاریابی محتوایی کمک می‌کنه بیشتر بفروشیم. 

آزمون و خطاهای زیادی کردم و چه برای کسب‌وکار خودم چه برای دیگران پروژه‌های زیادی انجام دادم. به همین علت کوله‌باری از تجربه‌های گوناگون، همراه با موفقیت و شکست‌های بسیار دارم. همین‌طور که بیشتر یاد گرفتم و تجربه‌ام بیشتر شد، به اطرافیان و دوستان هم کمک کردم تا در کسب‌وکار خودشون پیشرفت کنند. با دیدن موفقیت‌ها و رضایت‌مندی این عزیزان، از یه جایی به بعد تصمیم گرفتم که در زمینه راه‌اندازی و رشد کسب‌وکار به مالکین کسب‌وکار کمک کنم؛ چرا که همه افراد فرصت و توانایی من رو برای راه‌اندازی کسب‌وکار، کسب تجربه و شرکت در دوره‌های آموزشی و انجام پروژه‌های مختلف رو ندارند.
زمانی عزمم رو برای قدم گذاشتن در این مسیر بیش از پیش جزم کردم که درخواست هم‌دوره‌ای‌ها و مشتریان برای کمک به اون‌ها برای قدم گذاشتن و رشد در این مسیر، هر روز بیشتر می‌شد. در همین زمان‌ها اتفاقی افتاد که اتصال من از کسب‌وکار قبلی رو کاملا قطع کرد و از اون به بعد به صورت تمام وقت در این حوزه فعال هستم. حتی برای این که اعتقاد دارم کسب‌وکار هر فرد به اندازه شخصیتش رشد می‌کنه، با اینکه دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد نرم‌افزار هستم اما دوباره و این بار در رشته کارشناسی روان‌شناسی از بهمن ماه 1401 دانشجو شدم. در این مسیر بیش از پیش متوجه شدم بیشتر آسیب‌های کسب‌وکارها به خاطر این هست که صاحب کسب‌وکارها هنوز خودشون رو نشناختند. روی مواردی مثل اهمال‌کاری، عزت نفس، ارزشمندی و مسائلی از این دست مشکل دارند و تا این موارد رو حل نکنند و روی رشد فردی خودشون وقت نگذارند، خودشون مانع رشد و حتی دلیل سقوط کسب‌وکارشون میشن.

در ادامه هم به علت علاقه به صنعت آموزش و مدرس‌ها و البته با توجه به تجربه خوبم در این زمینه، تصمیم گرفتم مجموعه مدرس‌یار رو تاسیس کنم و آموزش‌ها، مشاوره و خدماتم کاملا مختص مدرس‌ها و در حوزه صنعت آموزش باشه.

این که در مسیرِ راه‌اندازی و رشد کسب‌وکار آموزشی خودتون، من و تیمم در مدرس‌یار، فقط و فقط قدمی در مسیر رسیدن به اهدافتون به شما کمک کرده باشیم مایه خوشحالی و افتخار من هست و به رسالت خودم و مجموعه مدرس‌یار عمل کردیم.

برای موارد مربوط به سایت، در منوی بالای سایت، راه‌هایی رو برای پشتیبانی و ارتباط گرفتن در نظر گرفتیم اما اگر تمایل دارید به صورت مستقیم با من در ارتباط باشید، لطفاََ از طریق ارسال ایمیل اقدام کنید که مطمئن‌ترین روش ارتباطی با من هست. شاید کمی طول بکشه اما حتما پاسخ میدم:

Ahmad.DadashNejad@gmail.com

برای دسترسی به روش‌های ارتباطی دیگه با مجموعه می‌تونید همون‌طور که گفته شد به صفحه روش‌های تماس با ما مراجعه کنید.

دوره های ارائه شده توسط سید احمد داداش نژاد

کارآفرینی اینترنتی؛ بایدها و نبایدها
58
299,000 تومان